Słubickie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt "Szarik"

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Anna Kostrzewska

E-mail stowarzyszenie.szarik@gmail.com

Telefon 501315717

Lokalizacja Słubice, lubuskie

Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, małą grupą przyjaciół, którzy kochają zwierzęta. Nikt w naszym mieście nie pomaga zwierzętom w sposób zorganizowany. Jest mnóstwo dobrych, wrażliwych i szczodrych ludzi (dokarmiają koty, robią budki, reagują na krzywdę zwierząt), ale brakowało organizacji, która może mieć większy zasięg i możliwość wpływania na ludzi decydujących o pomocy zwierzętom w naszej gminie. Postanowiliśmy wypełnić to puste miejsce. Cele naszego stowarzyszenia to:

1). Pomoc bezdomnym i krzywdzonym zwierzętom, w szczególności psom i kotom.
2). Ograniczenie populacji bezdomnych psów i kotów.
3). Wdrożenie programu masowych szczepień, kastracji psów i kotów.
4). Edukacja społeczeństwa w zakresie pomocy bezdomnym i krzywdzonym zwierzętom.

Działamy w gminie Słubice i w Powiecie Słubickim. Współpracujemy ze wszystkimi organizacjami działającymi na rzecz zwierząt.

Największym problemem w miastach jest kocia bezdomność. Aby jej zaradzić, trzeba odławiać i kastrować bezdomne koty. Każdego roku rodzi się wiele nikomu niepotrzebnych kociąt, których los jest bardzo okrutny: giną rozjeżdżone samochodami, umierają z głodu, chorób lub zagryzane przez psy, lisy czy kuny. Zima jest dobrym okresem na odławianie kotów, przychodzą chętniej w miejsca dokarmiania, szukają schronienia bliżej ludzi. Aby robić to sprawnie, skutecznie i bezpiecznie potrzebujemy profesjonalnej klatki – łapki, którą można zamykać zdalnie, z dużej odległości.

Mimo że dotąd nie mamy własnych pomieszczeń, że korzystamy tylko z prywatnych zasobów, jesteśmy przekonani, że nasze działanie obudzi w ludziach chęć niesienia pomocy, że pozyskamy wsparcie lokalnej i nie tylko społeczności. Nie raz przekonywaliśmy się o wrażliwości i hojności mieszkańców naszego miasta, liczymy na odpowiedź na nasze potrzeby i Wasze wsparcie tej zbiórki.

Pomogli

Ładuję...