❗️Pomagamy zwierzętom z Ukrainy❗️We are supporting the animals of Ukraine❗️

934 349 zł
Wsparły 12 452 osoby
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 25 Lutego 2022

Zakończenie: 1 Czerwca 2022

Godzina: 23:59

05 Maja 2022, 13:49
[Aktualizacja]

Wracamy do Was z garścią informacji o tym, jak razem pomagamy zwierzakom na Ukrainie!

Dzięki Wam udało nam się wysłać tir z karmą (także karmą gastro dla wrażliwych lub chorych zwierzaków) dla psów i kotów. To łącznie prawie 40 palet karmy, które trafią do najbardziej potrzebujących schronisk w Ukrainie. Akcję przekazywania karmy koordynuje Fundacja Mikropsy. 

Tir karmy dla zwierząt z Ukrainy

Karma dotarła do psiaków ze schroniska Shelter Friend - Ukraine w Dnieprze - klik. 


Postanowiliśmy też przekazać środki dla kilku organizacji z Polski, które przyjęły do siebie zwierzęta z Ukrainy i w tej chwili walczą o ich zdrowie. Jednak koszty leczenia zwierząt są ogromne, dlatego postanowiliśmy pomóc w opłaceniu rachunków za leczenie wiedząc, że często to właśnie długi weterynaryjne są dla fundacji najtrudniejsze do pokonania. Przy okazji mamy kilka słów dla Was od organizacji, którym wspólnie pomogliśmy.

Podopieczni Fundacji MaszNosa

Fundacja MaszNosa, Natalia Zając:

Jako Fundacja MaszNosa postanowiliśmy przyjąć pod naszą opiekę około 50 psów z terenów objętych wojną. Na ten moment raz w miesiącu trafia do nas 5 kolejnych psiaków. Każdy z takich psów przechodzi 2 tygodniową kwarantannę w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarze podają odrobaczenia, szczepienia, zabezpieczenia na pchły i kleszcze oraz kastrują psiaki. Przypadki, które wymagają zabiegów chirurgicznych, amputacji, itd. pozostają w klinice dłużej, są operowane, a później w zależności od stanu przechodzą profilaktykę i trafiają do azylu. 

Organizujemy zbiórki darów dla Ukrainy w kilku punktach w Polsce  (Sulejów, Piotrków Trybunalski, Poznań, Koło, Wrocław). Przekazujemy dary na granicę, odbieramy psiaki z granicy osobiście, jeśli jest taka potrzeba. Pomagaliśmy raz w transporcie zwierzaków przez granicę. Osoby, które przyjechały z Ukrainy z psiakami właścicielskimi i przebywają w okolicy azylu (powiat Piotrkowski) mogą liczyć na wsparcie z naszej strony, jeśli chodzi o pomoc weterynaryjną, jedzenie czy akcesoria dla psiaków. Kolejny wyjazd z darami na granicę i jednocześnie odbiór psiaków odbędzie się w ciągu 10 dni (czekamy na wyniki miareczkowania). To będzie nasz trzeci wyjazd po psiaki. Mój tato zbudował nowe budy dla psiaków, które trafiły do nas z Ukrainy. Dwa psy przebywające pod naszą opieką mają poważne złamania i zostały operowane.

Komitet Pomocy dla Zwierząt jeździ do Ukrainy z pomocą Zwierzakobusem, który dostali od nas ❤️

Komitet Pomocy dla Zwierząt, Dominik Nawa:

Ukraińskim zwierzętom i ludziom pomagamy od czwartego dnia wojny. W Medyce i na Ukrainie spędzamy 5 dni w tygodniu. Udało nam się wjechać na Ukrainę już 25 razy, dostarczyliśmy ponad 20 ton niezbędnych artykułów i żywności.

Czas na kilka słów podsumowania tego, co w ostatnim czasie się wydarzyło i tak naprawdę cały czas dzieje. W ostatnim czasie 22 razy wjechałem na Ukrainę z pomocą Humanitarna i karma dla zwierząt. 

Widziałem ostatnie pożegnanie 23-letniego chłopaka, który oddał swoje życie broniąc swojej ojczyzny.  Ludzi, klęczących wzdłuż drogi, oddających hołd swojemu bohaterowi… 23 lata to przecież jeszcze dzieciak, dopiero wkraczał w dorosłe życie… Dla mnie też pozostanie bohaterem, widziałem jego zdjęcie i nigdy go nie zapomnę.


Widziałem zwierzęta, które przyjechały z głębi Ukrainy w stanie wręcz agonalnym… Zagłodzone, odwodnione, chore i niesamowicie przerażone. Widziałem umęczone matki, dzielnie kroczące ze swoimi dziećmi w poszukiwaniu bezpieczeństwa… Matki, które musiały pozostawić w ojczyźnie ukochanych mężów, synów i swoje życie.

Jest tyle rzeczy, które chciałbym Wam przekazać… Ludzie i zwierzaki nadal bardzo tam na mnie czekają. Ja nie kończę pomagania! Dopóki wystarczy nam sił i możliwości, będziemy robić wszystko, co w mojej mocy. 

Fundacja Ostatnia Szansa, Ewa Wiśniewska:

Na chwilę obecną w naszym schronisku przebywa 16 psów z Ukrainy (ze schronisk) i jeden pies z Dworca Centralnego - porzucony, niewidomy, z oczami  w koszmarnym stanie. Przybyły też do nas koty, cuchnące, wychudzone, ze świerzbem, zarobaczone.

Było ich 14, tu przyszła nam na pomoc Fundacja Azyl pod Psim Aniołem i zabrali 10 kotów. Potem  trafiły do nas 3 koty z Dworca Zachodniego w tragicznym stanie. Jeden, mimo podjętego leczenia, umarł - zaawansowana niewydolność nerek. Dwa pozostałe nadal są leczone: zapalenie płuc, dróg moczowych, wysięki z nosa i oczu. Jest już lepiej, ale nadal nie nadają się do adopcji.

Na dzisiaj: zakupione i zamontowane kojce dla psów z Ukrainy, wykastrowane 4 koty, dwa w trakcie leczenia, wykastrowane  3 suczki i jeden samiec. Psy i koty zostały odrobaczone, są dożywiane wysokomięsną karmą, dostają suplementy. Pies w typie pekińczyka: wykonane badania krwi, operacja oczu - niestety obie gałki zostały usunięte.

Kochani, dziękujemy za to, że cały czas wspieracie naszą zbiórkę na pomoc zwierzakom z Ukrainy. Już niebawem kolejna porcja dobrych wiadomości! 

Pokaż wszystkie aktualizacje

12 Kwietnia 2022, 15:02
Aktualizacja

Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc organizacjom, które przygarnęły pod swój dach zwierzęta z Ukrainy. Te fundacje starają się pomagać także w samej Ukrainie, wożąc tam pomoc rzeczową, jak karmę, chipy, leki czy klatki. Wolontariuszka Fundacji Sosnośląskie Koty Do Adopcji prowadzi punkt pomocy na katowickim dworcu, gdzie pomaga osobom, przyjeżdżającym do Polski. Do tej pory przekazali wszystkie kontenerki oraz 1 kenel, karmę i podkłady.

Kolejnym miejscem, gdzie trafiły kenele, leki, podkłady oraz czipy to przejście graniczne w Medyka, które dostarczyliśmy je osobiście razem z karmą.  Na miejscu zostały jeszcze 2 kenele, 10 czipów, czytnik oraz kilka paczek podkładów. Wykorzystamy dla kotów, które mają być przekierowane do nas przez inną organizację.

Karma dla psów, czipy i odrobaczenia również zostały przekazane do domów tymczasowych gdzie są nasze psiaki z Ukrainy. Na granicy byli już cztery razy z darami, które starają się rozdzielić tak, aby trafiły do najbardziej potrzebujących. Niestety potrzeby są ogromne...

Wsparliśmy także Fundację Kudłaty Kumpel, która z Waszą pomocą mogła zorganizować i opłacić transport z darami dla ukraińskich zwierząt. Łącznie udało im się przewieźć tonę karmy, którą odebrali wolontariusze z Ivano-Frankowska. Nakarmione zostały zwierzęta ze schroniska oraz zwierzaki prywatnych opiekunów, którym zabrakło karmy. Udało się także dostarczyć karmę do schroniska w Żytomierzu, Irpina, Lwowa i Dorohuska.

Zdecydowaliśmy się także pomóc Fundacji Kundelek i przekazać im środki na zakup 8 kojców dla psów z Ukrainy. Fundacja ma teren, ale niestety nie ma gdzie umieścić więcej zwierząt. 

Tak wyglądają kojce, których Fundacja potrzebuje więcej. Zamieszkają w nich takie piękności z Ukrainy 

A na zdjęciu niżej mały przedsmak naszego projektu z Fundacją Kejtersi ❤️

18 Marca 2022, 12:34
[Aktualizacja]

Kochani, cały czas działa wynajęty przez nas magazyn na dary, którego działanie koordynuje Magda z Fundacji Mikropsy.

Dzięki Waszym darowiznom udało się zakupić dwie palety karmy, tabletki na robaki dla psów i kotów i ogromną ilość chipów.

Opłaciliśmy też transport darów dla Fundacji Kudłaty Kumpel. Wsparliśmy fundacje, które aktywnie działają na granicy lub przyjmują do siebie zwierzęta z Ukrainy. Wiele z nich przyjeżdża w okropnym stanie... Dzięki Wam środki na pomoc powędrowały do Fundacji Ostatnia Szansa i Sosnośląskie Koty do adopcji KOTłownia. 

Jesteśmy też w stałym kontakcie z Fundacją Kejtersi, która między innymi pomaga ukraińskim opiekunom zwierząt, którzy przyjechali ze swoimi czworonogami do Poznania. Chcemy wesprzeć ich w przygotowaniu wyprawek dla opiekunów oraz opłaceniu leczenia zwierząt, które w przytłaczającej liczbie pilnie potrzebują opieki weterynaryjnej.

Dziękujemy za Wasze wsparcie! Razem możemy więcej!

07 Marca 2022, 10:44
[Aktualizacja]

We współpracy z Fundacją Mikropsy udało nam się wynająć magazyn, do którego można przywozić dary rzeczowe:

ul. Kosmatki 2, Warszawa. Magazyn LessMess. 

Wesprzemy też Fundację Kudłaty Kumpel oraz Fundację Sosnośląskie koty do adopcji w transporcie i organizacji darów. Cały czas będziemy też podkreślać, że pomoc będzie potrzebna długofalowo na wielu płaszczyznach. Wiele organizacji aktywnie działa już od kilku dni, ale to wsparcie będzie potrzebne przez miesiące, być może lata!

Dziękujemy wszystkim za całe dotychczasowe wsparcie! Jesteście wielcy!

02 Marca 2022, 14:05
[Aktualizacja]

Kochani, ogromnie Wam dziękujemy za całe wsparcie, które leci nieprzerwanym strumieniem. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami z Polski, które wiedzą, co i gdzie jest w tej chwili najbardziej potrzebne.

Dajcie nam jeszcze chwilę, już niebawem wrócimy do Was z informacjami, co zaczęliśmy robić ze środków na zbiórce. Dziękujemy!

Na naszych oczach rozgrywa się dramat. Wojna jest właśnie teraz, realnie, rzeczywistością milionów Ukrainek i Ukraińców. Wojna to cierpienie, którego wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić...

Fot. Oleksandr Khomenko

Cierpią ludzie, ale na wojnach cierpią też zwierzęta, które same o pomoc nie poproszą. Ogłuszone hukiem bomb, ogniem, karabinami i wszechobecną paniką potrzebują naszego wsparcia właśnie teraz. Wiele zwierząt boi się sylwestrowych petard. Wyobraźmy sobie teraz, co czują, widząc, słysząc swoimi wrażliwymi zmysłami wojnę.

Fot. Oleksandr Khomenko

Wiemy, że ich los jest dla Was ważny i nie chcecie siedzieć bezczynnie. Ta zbiórka powstała, by pomóc ukraińskim zwierzętom. Będziemy w stałym kontakcie ze organizacjami pomocowymi działającymi dla zwierząt, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Jako Fundacja RatujemyZwierzaki.pl mamy możliwość szybkiego zareagowania na apele o wsparcie!

#RatujemyZwierzakizUkrainy

Fot. Oleksandr Khomenko

Przyłączcie się do nas, jeśli możecie. Pamiętajcie, aby udostępniać tylko sprawdzone informacje i zbiórki. Nie dajcie się panice. Wojna to niewyobrażalny dramat, ale jesteśmy tutaj razem. 

Dane do przelewu tradycyjnego:

Odbiorca
Fundacja RatujemyZwierzaki.pl
Pl. Władysława Andersa 3
61-894 Poznań

Numer w Alior Banku
97 2490 0005 0000 4600 5986 9214
IBAN: PL97 2490 0005 0000 4600 5986 9214
Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem
41577 darowizna


Jeden z naszych fanów nagrał video w języku angielskim, w którym omawia proces dokonywania wpłat na zbiórkę w ramach portalu RatujemyZwierzaki.pl. Bardzo dziękujemy i linkujemy: https://youtu.be/8ISuZ387E2Y 


Śmiało przekazujcie tutorial swoim znajomym i rodzinie spoza Polski! 
 

❗️🇺🇦 

На наших очах розгортається драма. Війна – це реальність мільйонів Українок і Українців. Війна - це страждання, яке багато хто з нас не можуть уявити…

Страждають люди, але також тварини, які самі не будуть просити про допомогу. Приголомшені гуркотом бомб, вогнем, гвинтівками та панікою, вони потребують нашої підтримки прямо зараз. Багато тварин бояться новорічних петард. А тепер уявіть, що вони відчувають на війні.

Ми знаємо, що для вас важлива їхня доля, і ви не хочете сидіти склавши руки. Цей збір коштів створено для допомоги українським тваринам. Ми будемо підтримувати постійний контакт з організаціями, які допомагають тваринам i звернуться до нас із проханням про підтримку. 

#RatujemyZwierzakizUkrainy

Приєднуйтесь до нас, якщо можете. Не забувайте ділитися лише перевіреною інформацією. Не панікуйте. Війна — це неймовірна драма, але ми тут разом.

Один з наших фанів записав відео англійською мовою, в якому розповідає про процес виконання вплат на збір коштів на порталі RatujemyZwierzaki.pl. Дуже дякуємо i даємо посилання: https://youtu.be/8ISuZ387E2Y Поділіться із друзями та родиною за межами Польщі! 

🇬🇧

There has been a drama going on in front of our eyes. War is happening now, it’s a reality for millions of people of Ukraine. War means suffering, which most of us cannot even imagine…

However, people are not the ones that are suffering, there are also the animals, which cannot ask for help. Deafened by the noise of the bombs, fire, machine guns and overall panic, they need our support at this very moment. Many animals around the world are scared of the New Year’s Eve firecrackers. Let’s imagine how do these vulnerable creatures feel when they see or hear the noise of the war. 

We know that their destiny is important to you and that you don’t want to just sit and do nothing. This campaign was created to help the animals of Ukraine. We will keep in touch with helpful organisations acting for animals, which will contact us asking for support.

#RatujemyZwierzakizUkrainy

Join us if you can. Please remember to share only verified information and campaigns. Do not let the panic take over. War is an unimaginable tragedy, but we stick together. 

One of our fans recorded a video in English, in which he’s discussing a process of making donations to a campaign at RatujemyZwierzaki.pl. Thank you so much! See the link below: https://youtu.be/8ISuZ387E2Y 

Organizator
RatujemyZwierzaki
2 aktualne zbiórki
19 zakończonych zbiórek
934 349 zł
Wsparły 12 452 osoby
Wesprzyj