Fundacja Corde Canis - Wielkopsy Adopcje

Fundacja Corde Canis - Wielkopsy Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Beata Kwiecień

E-mail cordecanis@gmail.com

Telefon 721533182

Lokalizacja Kazimierza Wielka, świętokrzyskie

Fundacja "Corde Canis - Wielkopsy Adopcje" powstała 7 października 2016 r. z potrzeby niesienia pomocy bezdomnym, porzuconym, zaniedbanym zwierzętom głównie z terenów wiejskich. Od kilku lat zajmujemy się ratowaniem psów. Przez nasze ręcę przewinęło się już ponad 500 psów, które są już szczęśliwe w nowych domach.

Nasze działania w szczególności skupiają się na terenie gminy Kazimierza Wielka i ościennych miejscowościach, jednak poproszeni o pomoc nie odmawiamy. W okresie od 7.10.2016 r. - 31.12.2017 r. wyadoptowaliśmy 47 psów i 1 kota. W roku 2018 zaczeliśmy  również ratować konie. Obecnie pod opieką fundacji jest 22 psy, 15 koni i kot. Staramy się zapewnić naszym bezdomnym zwierzakom najlepszą opiekę weterynaryjną podstawową jak i tą specjalistyczną, godne warunki bytowania, przyzwoitą karmę oraz ogromne pokłady miłości.

Trafiają do nas zwierzaki do pełnej socjalizacji, po przejściach z róznymi schorzeniami. Staramy pomóc im pokonać swoje bariery i przygotować jak najlepiej do nowych domów.

Dużą uwagę przywiązujemy do edukacji i uświadamiania społeczeństwa. Organizujemy akcje adopcyjne, prelekcje w szkołach, plakatujemy.

Przy naszej fundacji działa również Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, którego zadaniem jest przeprowadzanie interwencji oraz kontrole dobrostanu zwierząt.  W roku 2017 wdrążyliśmy projekt "Fundusz Sterylizacyjny", który ma na celu kastrację/sterylizację bezdomnych zwierząt jak i zwierząt właścicielskich z terenu naszej gminy, których nie stać na wykonanie zabiegu a dobrostan zwierzecia jest zachowany. Ponadto dokarmiamy bezdomne psy i koty, walczymy o poprawę warunków w miejscowym punkcie czasowego przetrzymania zwierząt.

Jesteśmy dumni z naszych działań ale i pełni pokory, na co dzień to ciężka i żmudna praca, są łzy i bezradność ale są i chwile szczęścia. Bezustannie staramy się pozyskać środki na nasze działania. Nasza praca oparta jest na zasadzie wolontariatu a działalność fundacji ma wyłącznie charakter non-profit. Zebrane środki ciągle są zbyt małe aby zabezpieczyć wszystkie potrzeby zwierząt, tym bardziej, że ciągle napływają do nas prośby o pomoc.

Wierzymy, że dzięki Waszym dobrym serduchom będziemy mogli być choć trochę spokojniejsi o nasze bezdomne zwierzaki.