Fundacja Zwierzęca Polana

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Aleksandra Grynczewska

E-mail fundacja@zwierzecapolana.org

Telefon 721 225 111

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Zwierzęca Polana istnieje od 2012 roku. Przez ten czas przeszliśmy długą drogę, przeżyliśmy wiele radości i trochę rozczarowań, wiele się nauczyliśmy – niekiedy na błędach. 

Uczymy się i rozwijamy dalej – dla zwierząt. Przez te sześć lat pomagaliśmy im stale, troszczyliśmy się, opiekowaliśmy, martwiliśmy. Walczyliśmy o nie. Nierzadko wygrywaliśmy. Niekiedy przegrywaliśmy. Ciągle jednak wierzymy, że to, co robimy, ma sens. Że lepsza przyszłość dla zwierząt – nie tylko pojedynczych, które znamy z imienia, umiemy opisać ich charakter i emocje – jest możliwa i leży w naszych rękach.

Naszą misją jest poprawa losu zwierząt – tych towarzyszących, jak psy, ale i gospodarskich – jak krowy, konie czy świnie. 

Podopiecznym fundacji stwarzamy warunki, w których mogą otrząsnąć się po krzywdach poczynionych im przez człowieka i zrozumieć, że ludzka ręka może nie tylko sprawiać ból, ale i go koić.

Pod naszą opieką przebywa niemal setka zwierząt, w tym psy, koty, konie, krowy, owce. Wszystkie zostały nam podrzucone bądź też uratowane z trudnych warunków.

Nadrzędnym celem, do którego zmierza Fundacja Zwierzęca Polana jest stworzenie edukacyjnego sanktuarium dla zwierząt. To projekt w Polsce pionierski – na Zachodzie podobne miejsca istnieją, ale nasz kraj jest ich pozbawiony. Sanktuarium takie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie mogą żyć szczęśliwie i bezpiecznie, nie doznając krzywd od człowieka. 

Ale to nie wszystko! Sanktuarium będzie edukować – ludzie będą mogli je odwiedzać, obcować ze zwierzętami, przekonywać się, jak cudowne, wrażliwe i mądre są konie, krowy, owce.

A psy? One są z nami od zawsze i tak już pozostanie. Pod okiem najwybitniejszych specjalistów w Polsce i z pomocą domów tymczasowych nieustannie resocjalizujemy naszych psich podopiecznych, leczymy i znajdujemy im nowe domy. Dążymy też do zmniejszenia liczby bezdomnych psów w Polsce poprzez akcje sterylizacji, chipowanie i edukację.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pomagania zwierzętom.

Ładuję...

725 zł

Go Sound

29 darowizn na tę organizację, ostatnia
200 zł

Kancelaria Radcy Prawnego Monika Stępniewska

2 darowizny na tę organizację, ostatnia