Fundacja Ostatnia Szansa

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Fundacja Ostatnia Szansa

E-mail pomoc@psiaszansa.pl

Telefon 509 201 457 lub 513 430 207

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Nasz cel to pomoc bezdomnym psom i kotom.

Prowadzimy schronisko dla porzucanych czy też odebranych interwencyjnie zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej.

W tej chwili schronisku przebywa 131  psów oraz 10 kotów w tym 3 specjalnej troski koty z białaczką.

Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki przebywającym u nas zwierzętom, do czasu znalezienia nowych domów.

Dla tych co maja minimalne szanse na adopcję z uwagi np. na wiek stwarzamy warunki zbliżone do domowych. Bardzo dbamy o ich zdrowie, psy, koty sa regualrnie badane,leczone. kiedy zachodzi taka konieczność jeździmy do klinik w Warszawie, Milanówku, Pruszkowie, Zduńskiej Woli czy nawet Wrocławia.

Prowadzimy wzmożoną akcję adopcyjną - pełną i wirtualną. Staramy się znaleźc opiekuna wirtualnego dla każdego zwierzęcia i dać im szansę na nowe domy.

Dbamy o naszych podopiecznych: psy sa regularnie odrobaczane, zabezpieczane przeciwko pchlom i kleszczom,zaszczepione, wysterylizowane. Przy adopcjach szczeniąt monitorujemy ich dobrostan oraz wypelnienie warunku kastracji z chwila osiągniecia dojrzałości płciowej.

Prowadzimy działalność edukacyjną. Kładziemy nacisk na zainteresowanie młodzieży wolontariatem.

Od prawie 4 lat dzieki środkom pozyskanym od sponsorów prowadzimy Akcje Darmowej Sterylizacji zwierząt właścicielskich na terenie miasta i gminy Rawa Mazowiecką a od 2019 roku na terenie Gminy Biała Rawska. Naszym czelem jest zapobieganie BEZDOMNOŚCI.

W przypadkach szczególnych  wspiermy np. karmą czy sfinansowaniem operacji psa czy kota  osobom w trudnej sytuacji życiowej

Objeliśmy pomocą wolnobytujące koty w Rawie Mazowieckiej -   ponad 97% jest wykastrowanych. "Polujemy" na te  ostatnie 3 %, karmicieli zaopatrujemy w karmę.

 Naszym zwierzakom staramy się zapewnić jak najbardziej domowe warunki. Tym skrzywdzonym przez człowieka pozwala to na szybszą socjalizację, reszta korzysta z lenistwa w koszyczkach i na materacykach, do czasu znalezienia nowych domków,

Współpracujemy z Organizacjami, które zajmują się ochrona praw zwierzat i  pomocą zwierzętom w porzebie.

Nasze dalsze działanie uzależnione jest od Państwa pomocy. Schroniska takie jak nasze, prywatne, nie otrzymują regularnych funduszy od gmin i nie są w stanie samodzielnie utrzymać się na wysokim poziomie.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje