Fundacja schronisko dla zwierząt w Gaju

Fundacja schronisko dla zwierząt w Gaju
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Magdalena Pękala

E-mail biuro@schroniskogaj.pl

Telefon 661 222 200

Lokalizacja Śrem, wielkopolskie

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju działa od wielu lat. Miało w tym czasie swe dobre jak i te mniej ciekawe okresy. Dziś jest to jedno z najbardziej zadbanych schronisk w Kraju.

Dzięki staraniom wielkiej liczby wrażliwych ludzi przeszło ogromna metamorfozę. Zmiany dotyczyły zwłaszcza podejścia do zwierząt, traktowania ich jako istoty, które żyją, czują oraz chcą i maja prawo być kochane. Za tym zmianie uległa także materia, czyli obiekty służące zwłaszcza opiece zwierząt, a także opiekunom oraz wolontariuszom.

W celu obsługi Schroniska, powołano Fundację Schronisko dla zwierząt w Gaju, która obecnie jest zarządzającym obiektem na podstawie umowy z Burmistrzem Śremu. Zgodnie z tą umową Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju daje dom bezdomnym zwierzętom z 8 gmin tzn. Śremu, Brodnica, Czempiń, Krzywiń, Książ, Jaraczewo, Gmina Kościan, gmina Dolsk. Z warunków pamiętających niechlubna połowę XX wieku Gaj stał się nowoczesnym kompleksem mogącym obsłużyć jednocześnie ponad 300 zwierząt. W skład obiektu wchodzą dziesiątki nowych kojcy, basen dla zwierząt, spa a także budynek szpitala dla wymagających opieki psów i kotów. Zorganizowano w nim ambulatorium, salę zabiegową profesjonalnie wyposażoną między innymi w RTG.

Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju zadbała o to, by zwierzaki w Gaju miały własny zespół opieki weterynaryjnej, w tym lekarza na etacie. Schronisko oprócz opieki nad bezdomnymi zwierzakami prowadzi także zakrojoną na szeroką skalę działalność edukacyjną. Burmistrz Śremu doceniając działania Fundacji w tym zakresie wybudował „Centrum edukacji na 4 łapy”, będący obiektem na miarę XXI wieku. Od kiedy Schronisko w Gaju zmieniło oblicze, tj. od 2007 roku do chwili obecnej zaopiekowano się wielka liczbą zwierząt, a 4 tysiące z nich znalazło nowe domy.

Trzeba dodać, że odsetek zwierząt wyadoptowanych do przyjętych do schroniska znacznie przekracza 90 %. Takich efektów nigdy nie udałoby się osiągnąć bez wielkiego zaangażowania opiekunów i setek wolontariuszy. Ludzie o wielkich sercach, niebywałej empatii stworzyli niebywałe miejsce, które przyciąga szlachetne serca. Jeżeli ktokolwiek chce się przyłączyć, to brama Gaju jest otwarta. Można wspomóc konto Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju, można przyjechać i wyprowadzać psy, można też zaadoptować psa lub kota. Jeżeli natomiast nie macie takiej możliwości zapraszamy do tzw. adopcji wirtualnej polegającej na opiece konkretnego zwierzaka w wirtualny sposób.

Ładuję...

2 770 zł

Hi-Lashes

61 darowizn na tę organizację, ostatnia
945 zł

Grupa Motylków z Przedszkola 114 w Poznaniu

14 darowizn na tę organizację, ostatnia
270 zł

Grupa "Mrówki" z Przedszkola 114, Poznań

3 darowizny na tę organizację, ostatnia
Adopcje