Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Ewa Wieczorek-Breitzke

E-mail ewa.w@op.pl

Telefon 000000000

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Nasza organizacja, choć działała już dużo wcześniej jako Klub, oficjalnie została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w Warszawie 13 sierpnia 2009 roku.
Zrzeszyliśmy się po to, aby pomagać świnkom morskim, ponieważ nie tylko psy i koty potrzebują pomocy. Również i te małe śliczne gryzonie są porzucane, oddawane do schroniska, zaniedbywane.

Zajmujemy się ratowaniem, przechowywaniem i znajdowaniem na drodze adopcji nowych dobrych domów świnkom morskim. Nasza działalność obejmuje także akcje edukacyjne, polegające przede wszystkim na informowaniu o potrzebach tych zwierząt oraz o istnieniu możliwości adopcji świnki zamiast zakupu w sklepie.

Staramy się również przeciwdziałać pseudohodowlom, które dla swojego zysku wykorzystują zdrowie i życie świnek. W tych "fabrykach" świnek morskich, wycieńczone samiczki stają się maszynkami do rodzenia, a młode świnki traktowane są jak towar – pseudohodowca myśląc tylko o zarobku, nie dba o kondycję i zdrowie zwierząt, nie zapewnia im ani należytej diety, ani odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

Dbamy także o warunki w jakich świnki przebywają w sklepach zoologicznych, gdzie często nie mają jedzenia, ani wody do picia. Niektórzy handlowcy nie widzą w świnkach morskich żywych istot, które także czują. Chcemy to wszystko zmienić.

Jeśli tak jak my jesteś wrażliwy na krzywdę tych małych istot – możesz nam pomóc.
Potrzebujemy środków finansowych na nasze działania. Leczenie, pielęgnacja, zakup karmy, ściółki, drukowanie ulotek edukacyjnych i wiele innych. Wszystko to kosztuje. Funkcjonujemy na zasadach charytatywnych, działalność utrzymujemy z datków i darowizn, a chorych i potrzebujących świnek wciąż przybywa. Każda pomoc się przyda.

Nie bądź obojętny na krzywdę małych zwierząt, one nie potrafią się bronić same.

Pomogli

Ładuję...