Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
11 Stałych Pomagaczy
Małgorzata Dopierała
23 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Agnieszka Szubert

E-mail kociehospicjum@gmail.com

Telefon 0000000

Lokalizacja Toruń, kujawsko-pomorskie


Kocie Hospicjum to wyjątkowa organizacja – to dom dla ok. 45 kotów chorych, starszych, niepełnosprawnych, po wypadkach. Zapewniamy im świetną opiekę weterynaryjną, domowe warunki i stały kontakt z opiekunem. Prowadzimy także Kocią Agencję Adopcyjną i edukujemy dzieci i dorosłych.

Nasi podopieczni to na ogół koty niepełnosprawne, ofiary wypadków komunikacyjnych, nosiciele wirusa FIV (odpowiednik ludzkiego HIV), koty z wadami wrodzonymi, z nowotworami, kocięta niezdolne do samodzielnego życia lub koty w bardzo zaawansowanym wieku.

Najczęściej trafiają do nas koty prosto z ulicy. Czasem zdarza się, że przejmujemy koty ze schronisk lub od innych organizacji prozwierzęcych. We wszystkich wypadkach staramy się pomóc na tyle, na ile potrafimy i możemy.


Niektóre z naszych kotów po wyleczeniu są adoptowane – staramy się znaleźć im ciepłe i przytulne domy. Do adopcji oddajemy tylko koty zdrowe, szczepione, wysterylizowane lub wykastrowane.

Prowadzimy Kocią Agencję Adopcyjną - to grupa wolontariuszy specjalizujących się w znajdowaniu dobrych domów dla wyleczonych kotów z Hospicjum i dla kotów z zaprzyjaźnionych domów tymczasowych.
 
Z zasady nie posiadamy klatek ani osobnych pomieszczeń do przetrzymywania zwierząt i nie prowadzimy schroniska. Koty są zwierzętami towarzyszącymi, dlatego opiekujemy się nimi wyłącznie w warunkach domowych. Oczywiście koty, które tego potrzebują, mają zapewnioną kwarantannę.

Zdarza się, że przyjmujemy pod tymczasową lub hospicyjną opiekę również króliki.

W codziennej działalności pomaga nam grupa przyjaciół, wolontariuszy i wirtualnych opiekunów naszych kotów.


Dziękujemy za życzliwe zainteresowanie i serdecznie pozdrawiamy!

 

Wsparli

50 zł

AlaM

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Lucifer

X zł

Lucifer

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Karol

Pokaż więcej

11 Stałych Pomagaczy
Małgorzata Dopierała
23 zł miesięcznie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość