Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Karolina Boruczkowska

E-mail konin@toz.pl

Telefon 63 243 80 38

Lokalizacja Konin, wielkopolskie

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie działa przede wszystkim na rzecz zwierząt zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r.. Celem jest działanie na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania. Staramy się interweniować w przypadkach znęcania się nad zwierzętami w związku z czym czynnie działa Inspektorat w naszym Oddziale. Jako TOZ o/ Konin jesteśmy administratorami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie naszej organizacji, a równocześnie o pomoc dla wszystkich podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, którym administrujemy już od 20 -lat. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby zwierzaki przebywające pod naszą opieką miały godne życie. Oczywiście najważniejsze jest dla nas by wszystkie miały swoje kochające domki, jednak nie każdy psiak czy kot ma taką samą szansę na nowe życie. Schronisko w Koninie wciąż nie spełnia wszystkich wymogów Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z tym staramy się przeprowadzać możliwe do wykonania prace remontowe, które chociaż w części mogą zmienić sytuację, a także poprawić warunki bytownia zwierząt. Na co dzień walczymy o wszystkie nasze zwierzaki, są one pod stałą opieką lekarza weterynarii, przyjmują drogie lekarstwa, specjalną karmę np. na nerki bądź chorą wątrobę, staramy się również wykonywać wszelkie konieczne badania, operacje, zabiegi lub inne czynności poprawiające ich stan zdrowia. Są to wciąż dla nas ogromne koszty utrzymania.

Podejmujemy wszystkie możliwe działania by zmieniać warunki panujące w schronisku na lepsze, jednak to wielki wysiłek i trud włożony przez pracowników schroniska oraz członków organizacji. Wciąż rośnie ilość niechcianych, porzuconych i bezdomnych zwierząt, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych właścicieli. W schronisku rośnie ilość bezdomnych istot... dlatego wciąż jest przepełnione i wciąż boryka się wieloma problemami finansowymi.

Dzięki Wam udało nam się zrealizować wiele obranych celów – w ostatnim czasie remont kociego szpitalika czy zbiórka pieniędzy na specjalistyczne karmy. Otrzymujemy wsparcie od szkół oraz ludzi dobrej woli, lecz wierzymy, że tych o wielkich sercach jest o wiele więcej i razem możemy pomóc naszym czworonogom. Liczymy na wszelkie wsparcie podopiecznych schroniska w Koninie.

Pomogli

Ładuję...